Saldırıların hedefi Ebrar: Şampiyonluğa gölge düşürenler tam liste

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Sırbistan’ı yenerek Avrupa şampiyonu olması üzerine Türkiye, tek yürek olup tarihi gururu kutladı.

Ancak, kadınların Türkiye’ye kazandırdığı bu tarihi başarıyı hazmedemeyen gericiler, karalama ve nefret kusmaya başladı.

A Milli Katın Voleybol Takımı’nın yıldız oyuncusu Ebrar Karakurt üzerinden tüm kadınları hedef alan gerici yobazlar, sosyal medya kullanıcılarının da tepkisini çekti.

Türkiye’nin milli gururu Ebrar’ı hedefe alan isimler arasında ilahiyatçı İhsan Şenocak, üniversiteler için “fuhuş yuvası” diyen Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek, Cübbeli Ahmet gibi gericiler bulunuyor.

Daha önce pek çok kez kadınları hedefine alan İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi Başkanı İhsan Şenocak, Filenin Sultanları’nın kazandığı tarihi başarıyı da hazmedemedi.

İHSAN ŞENOCAK

İhsan Şenocak, sosyal medya hesabı üzerinden şu paylaşımı yaptı:

“Hilaliyle “Lâ ilahe illellah”ı, yıldızıyla “Muhammedurrasullah”ı remzeden BAYRAĞIMIZIN renginde ceddimiz Alparslan’dan Hüdavendigar’a bütün şehitlerin kanı var.BAYRAK bize ne için yaşayıp,hangi gaye uğrunda öleceğimizi hatırlatır. LGBTcinin üzerinde olması şeref değil, zillettir.”

Tarihi başarıya saldıran bir diğer gerici ise daha önce üniversiteler için “fuhuş yuvası” diyen ve geniş bir kesimden tepki alan Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu var.

EBUBEKİR SOFUOĞLU

Ebubekir Sofuoğlu, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Hani sporcunun zeki, çevik ve ahlaklı olması önemliydi?

Lezbiyenlik ahlaklılık mıdır?

Yavrularımızı tehdit eden lezbiyenliğe bulaşmış bu kupayı reddediyorum.

Lezbiyenlik şampiyonlukla meşrulaşacaksa, dünya çapında başarılı bir hekim de organ mafyası ile çalışabilir öyle mi?”

ERDEM ÖZVEREN

Bir diğer gerici isim de kendilerine Müdafa-i İslam Hareketi diyen oluşumun Başkanı Erdem Özveren, şu paylaşımı yaptı:

“Bizim Neye Sevinip Neye Sevinmeyeceğimizi, Neyi Tebrik Edip, Neyi Hoş Görmeyeceğimizi ALLAH ve Rasulü (Sav) Belirler, İslam Belirler. ALLAH’ın Haram Kıldığı Eşcinselliği-Çıplaklığı , veya Herhangi Yasakladığı Birşeyi Hoş görmekten, Tebrik Etmektense Canımızı Al Ya Rabbi..”

Bu gericilerin safında sık sık absürt paylaşımlarıyla dalga konusu olan ve çoğu zaman da gündemdeki tartışmaları yanlış anlamasından dolayı tiye alınan Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek de bulunuyor.

Gökçek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, yine bir konuyu yanlış anlamasıyla dalga konusu oldu.

Sosyal medya hesabından final öncesi, “Savaşa savaşa kazanıyoruz” şeklinde paylaşım yapan Ebrar Karakurt’a, Abdulhamid Denge isimli bir sosyal medya kullanıcısı, “Müslüman Türk Milleti Olarak sana tahammül etmeye devam ediyoruz” şeklinde yanıt vermiş, Ebrar da “Boş yapma Abdulhamid” şeklinde karşılık vermişti.

Ebrar’ın bu cevabı sosyal medyada gündem olunca, Ebrar da verdiği cevabın yazılı olduğu bir pankartla fotoğraf çektirdi.

Ebrar’ın sosyal medya kullanıcısı ile olan diyaloğunu bilmeyen bazı isimler, Osmanlı Padişahı Abdulhamid’i kast ettiğini zannederek saldırıya geçti.

MELİH GÖKÇEK

Melih Gökçek, şampiyonluk zaferinden sonra şu paylaşımı yaptı:

BAYANLAR TÜRK MİLLİ VOLEYBOL TAKIMININ AVRUPA ŞAMPİYONLUĞUNU TEBRİK EDİYORUM…

TÜRK SPORUNA SON ON SENEDİR SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN KATKILARI DOLAYISIYLA HEMEN HER BRANŞDA GELEN ŞAMPİYONLUKLAR DOLAYISIYLA SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ…

NOT:Ebrar konusunda tek geri adımımız yoktur biline… Sultan Abdülhamid’e laf eden Tanzimat artıklarının milli takımda yeri olmamalı.

Melih Gökçek’e ise yanıt, beIN Sports’ta görev yapan spor spikeri Güntekin Onay’dan geldi.

Onay, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Bence bu ülkede belli ve yobaz bir kesimin düşünceleri gereksiz yere fazla ciddiye alınıyor. Türkiye’nin bence en az yüzde 97-98’i voleybolcu kızlarımızın başarısı ile mutlu ve gurur duyuyor! Gerek yok polemiğe, ciddiye almayın 3-5 müptezeli, cahili! Şampiyonluğu kutlayın!

Melih Gökçek! Senin de ne iş yaptığın? Nasıl para kazandığın belli değil! Yolsuzluk iddiaları tavan yapmış! Sen ne iş yapıyorsun da böyle bir servetin var? Kamuoyuna bi açıklarsan çok mutlu olacağız? Hadi bekliyoruz! Senden korkan da senin gibi olsun, hadi yaz! Nasıl zengin oldun? Sen kimsin? Bu ülke senden tiksiniyor! Vatandaş olarak ben de tiksiniyorum! Kimse bu vatandaşın hakkını gasp edemez.

Bana yakın arkadaşlarım mesaj atıyor “Aman dikkat et” diye! Melih Gökçek yüzünden dikkat edeceksem zaten hepimiz yoluna gelmişizdir. Melih Gökçek beni hapise gönderirse bu ülkede adalet devrimi olur.

Lütfen bu ülkenin emekçisini, memurunu, garibanını biraz düşünüyorsan ses etme artık! Yeter, Sayın Gökçek!

Melih Gökçek beni hapise gönderirse bu ülkede adalet devrimi olur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x