Özer Sencar’dan İmamoğlu tayfasına ‘anket’ tokadı! Yüzde 64 hayali buhar oldu

  • HABER7

Cumhurbaşkanı yardımcılığı hayali seçim hezimetiyle suya düştükten sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı “değişim” sloganıyla bayrak açan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, liderlik yarışında da umduğunu bulamadı. Kurultay öncesi delege seçimlerinde Kılıçdaroğlu’nun desteklediği adaylar karşısında İmamoğlu ekibinin etkisiz kalması, rotanın yeniden İBB’ye çevrilmesine neden oldu.

YÜZDE 64’LÜK HÜSRAN

31 Mart 2024’te gerçekleştirilecek yerel seçimlerde İstanbul’da yeniden adaylığını açıklayan Ekrem İmamoğlu, PR çalışmasına erken başladı. İmamoğlu’nun ihalelerle ihya ettiği öne sürülen CHP Milletvekili Özgür Karabat ile gazeteci Şaban Sevinç, anket sonuçlarında İmamoğlu’nun yüzde 64 seviyelerinde olduğunu öne sürdü.

Metropoll Başkanı Özer Sencar’ın bir konuşması üzerinden yapılan yorumlarda, Sencar’ın şu ifadeleri yer aldı:

GEÇEN YILIN KONUŞMASI

Oysa Özer Sencar’ın bahse konu konuşmayı 20 Eylül 2022 tarihinde yayınlanan bir Youtube yayını için yaptığı ortaya çıktı. 1 sene önceki konuşmayı yeni gibi paylaşıma sokan İmamoğlu yandaşlarına bir darbe daha geldi.

Metropoll Araştırma Şirketi Başkanı Özer Sencar, resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Ekrem İmamoğlu’nun oy oranının yüksek olmadığını, siyasi şartların değiştiğini söyledi. Konuşmasının eski olduğunu vurgulayan Sencar, gazeteci Şaban Sevinç’e hitaben şunları söyledi:

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x